لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش, گزارش

گزارش کرسی آزاد اندیشی شماره ۹ با عنوان الگوی سوم زن مسلمان و نقش ایشان در پیشرفت علمی

گزارش کرسی آزاد اندیشی شماره ۹ با عنوان الگوی سوم زن مسلمان و نقش ایشان در پیشرفت علمی

کلاس احکام آرایش‌های نوپدید در اهواز برگزار می‌شود

کرسی آزاد اندیشی شماره نهم توسط مدرسه علمیه الزهرا (س) شوش با همکاری دبیرخانه همایش ملی ملزومات، سازوکارها و موانع تحقق الگوی سوم زن مسلمان مورخ یکم اسفند ۱۴۰۲ در سالن کتابخانه این مدرسه برگزار شد.استاد ارائه دهنده این نشست سرکار خانم بدریه زریاب موسوی و استاد ناقد خانم سیده راضیه امامیان بودند.

سرکار خانم موسوی با موضوع ” الگوی سوم زن مسلمان و نقش ایشان در پیشرفت علمی” به ارائه مطالب خود پرداختند. ایشان فرمودند که نکته‌ی مهم در این بحث این است که امروز جمهوری اسلامی توانسته با اتکاء به مبانی الهیِ خود زنان توانمندی را در عرصه‌های گوناگون تربیت کند. تربیت این زنان فرصتی مهم برای پیشبرد حرفِ حق انقلاب اسلامی در موضوع زنان و فائق آمدن بر فرهنگ غلط غربی است. نگاه آیت الله خامنه‌ای به موفقیت در این عرصه نگاهی خوشبینانه است به شرط آنکه « الگوی سوم زن مسلمان و نقش ایشان در پیشرفت علمی» و «عدمِ غفلت از ضعفها» را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم.

ایشان در ادامه بیانات شان، سخنان مقام معظم رهبری را در این زمینه نقل کردند: «این همه زنان دانشمند، استاد در رشته‌های مختلف علمی، در علوم حوزوی، در علوم دانشگاهی همه نشان‌دهنده‌ی موفقیت جمهوری اسلامی است. نگاه من، این نگاه است. این نگاه، دل را به آینده امیدوار میکند. ما با همین حرکت و با همین شتاب ان‌شاءاللَّه پیش برویم، قطعاً خواهیم توانست بر فرهنگ غلط غربی و رائج در دنیا فائق بیائیم. باید کار کرد، باید تلاش کرد، باید دنبال‌گیری کرد. نگاه، نگاه خوشبینانه است؛ منتها این نگاه خوشبینانه نباید مانع بشود از اینکه ضعفها را ببینیم.»

سرکار خانم موسوی و امامیان با تأکید بر الگوی سوم زن مسلمان نکات لازم خود را در راستای تربیت نسلی که بتواند باعث پیشرفت علمی جامعه شود، بیان نمودند‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *