لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش, گزارش

گزارش پانزدهمین کارگاه مقاله نویسی

گزارش پانزدهمین کارگاه مقاله نویسی

گزارش پانزدهمین کارگاه مقاله نویسی

پانزدهمین کارگاه مقاله نویسی ذیل همایش ملی ملزومات ، سازوکارها و موانع تحقق الگوی سوم زن مسلمان مورخ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ با ارائه مدیریت محترم حوزه معصومه سرلک و با حضور طلاب مدرسه فاطمیه کارون برگزارشد .

 دراین کارگاه‌ معصومه سرلک  به بیان قواعد و روند مقاله نویسی، چگونگی نگارش مقالات واجزاء مقاله پرداخت و اظهارکرد که روند مقاله این است که باید با مقدمه شروع کندو چکیده آن  را طلاب باید بعد از جمع آوری مطالب آن ا بنویسند.

وی با اشاره به اینکه الگوی سوم زن مسلمان از قبل الگوهای دیگری نگارش شده است  افزود: درالگوی اول زن مسلمان خانه نشینی زن به معنای دور بودن زن از اجتماع  و صرفا کارهای خانه را انجام میداد.

سرلک ادامه داد: دراین الگوزن یک مدتی کاملا با اجتماع بیگانه بوده فقط به کارهای خانه و شوهر و بچه‌هایش  می رسید.

وی تصریح کرد: الگوی دوم یعنی الگوی که زن از خانه کنده میشود و هیچ خبری از احوالات خانه‌ ی خویش ‌ندارد و در اجتماع حضور پیدا میکند خودش را خرج اجتماع میکند و خطرات فراوانی برای روابط خانوادگی پی دارد.

وی بیان کرد که الگوی سوم بین دو الگوی اول و دوم جمع می شوند که زن هم در اجتماع حضور دارد هم درخانه‌ که الگوی زن مسلمان میشود نه شرق زیست مثل زنانی که طالبان درست کردند که فقط تو خانه بنشینند وحجاب کنند ونه غربی که رونمایی از بدن زنان ملاک غربیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *