لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش, گزارش

گزارش نشست علمی حجاب وعفاف زن مسلمان و تقابل رسانه های غرب

گزارش نشست علمی حجاب وعفاف زن مسلمان و تقابل رسانه های غرب

گزارش نشست علمی حجاب وعفاف زن مسلمان و تقابل رسانه های غرب

سی و یکمین نشست از سلسله نشست های پیش نشست های همایش ملی ملزومات، سازوکارها و موانع تحقق الگوی سوم زن مسلمان مورخ ۲۲ آذر ۱۴۰۲ توسط مدرسه علمیه هندیجان برگزار شد. سرکارخانم، عبادی زاده از اساتید مدرسه با موضوع “حجاب وعفاف زن مسلمان و تقابل رسانه های غرب” به اراده مطالب خود پرداختند. این نشست که همزمان با هفته پژوهش شکل گرفت با حضور طلاب و درسالن اجتماعات مدرسه برگزار شد.

استاد عبادی زاده فرمودند که عفاف و حجاب از چنان اهمیتی برخوردار است که دشمنان برای گرفتن آن از جامعه اسلامی بسیار تلاش می‌کنند. ایشان حجاب و عفاف را مانعی جدی در راه گسترش فساد و تباهی در جوامع اسلامی به شمار آوردند. از این رو رسانه های نظام سلطه می کوشند این فرهنگ را به هر طریقی تضعیف کنند.

سرکار خانم عبادی زاده تاکید کردند که مهمترین موضوعاتی که در این شبکه ها دنبال می شود، ترویج سبک زندگی غربی، خیانت زن به شوهر، همجنس بازی و بسیاری از موضوعاتی است که با ارزش های اخلاقی و تحکیم بنیاد خانواده در تضاد می باشد.

 ایشان در پایان حجاب اسلامی را نمادی دانستند که ظرفیت تقابل با همه اندیشه های انحرافی را دارد و مضامین دینی اسلام که در خدمت اخلاق، تعالی انسان و تحکیم خانواده است همچون عفاف، موجب می شود ارزش زن حضظ شود. همچنین جایگاه متفاوت زن و مرد در خانواده و اجتماع منجر به لزوم حجاب زنان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *