لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش, گزارش

گزارش نشست علمی الگوی سوم زن و چالش‌های رسانه ها وفضای مجازی

گزارش نشست علمی الگوی سوم زن و چالش‌های رسانه ها وفضای مجازی

گزارش نشست علمی الگوی سوم زن و چالش‌های رسانه ها وفضای مجازی

مدرسه علمیه حضرت خدیجه خاتون( سلام الله علیها )شهرستان گتوند با همکاری دبیرخانه در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ نشست علمی با موضوع الگوی سوم زن ،چالش‌های رسانه‌ها و فضای مجازی با حضور کادر ،اساتید این مدرسه و طلاب فارغ التحصیل و همچنین طلاب در حال تحصیل واقع در سالن کتابخانه برگزارکرد.

سرکار خانم آناهیتا بلدی استاد حوزه به عنوان سخنران این نشست در ابتدا به نقش دستاوردهای انقلاب برای بانوان  و همچنین شعار مقام معظم رهبری(حفظه الله) که فرمودند: نه شرقی نه غربی ،بلکه کشور ما نگاهش به زن یک نگاه کامل و جامع و برگرفته از فرهنگ ناب محمدی است .

ایشان در ادامه بیان کردند که غرب نگاه جنسیتی به زن دارد اما اسلام می‌فرماید: ما خلق الذکر و الانثی الا لیعبدوا الله ؛ یعنی هدف از خلقت انسان بودن ، زن است. ایشان یادآور شدند که با پیروی از فرمان رهبری مبنی بر اینکه جامعه زنان ما باید تاریخ ساز باشند همانطور که ادامه جریان عاشورا توسط حضرت زینب (سلام الله علیها) رقم زده شد ایشان حضرت خدیجه(سلام الله علیها) را بعنوان یک تاجر بین الملل معرفی نمودند.

که می‌تواند به عنوان الگویی کامل برای بانوان جامعه کنونی ما باشند و در پایان به اهمیت نقش رسانه‌ها و فضای مجازی در پیشبرد اهداف الگوی سوم زن مسلمان پرداختند و بیان نمودند که در هر فضایی باید به بهترین وجه بتوانیم زن مسلمان را به سراسر جهان بعنوان الگوی کامل برای زن معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *