لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش, گزارش

گزارش نشست ملزومات تحقق الگوی سوم زن مسلمان

گزارش نشست ملزومات تحقق الگوی سوم زن مسلمان

گزارش نشست ملزومات تحقق الگوی سوم زن مسلمان

مدرسه علمیه الزهراء سلام الله علیها اراک نشست علمی پژوهشی ملزومات تحقق الگوی سوم زن مسلمان را با کارشناسی حجة الاسلام والمسلمین دکتر مجتبی گودرزی را مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳برگزار کرد.

ایشان بیان کردند که:در یک نگاه کلی از ملزومات این بحث می توان به ازدواج؛ فرزندآوری؛ تربیت نسل انقلابی؛ معنویت گرایی؛ مسئولیت پذیری در عرصه های سیاسی اجتماعی اقتصادی و عفاف و حجاب و…را نام برد.

از موانع به موانع معرفتی ؛هویتی؛بی اعتمادی به زن و عدم همیاری شوهر در اداره منزل و…از سازو کارهابه مسئولیت های آموزشی و تربیتی و قضایی همچنین استفاده از زنان فعال و کنش‌گر و حضور موثر وی در فضای مجازی اشاره کرد.

الگوی سوم زن مسلمان انقلابی یا زن در تراز انقلاب اسلامی برگرفته از مبانی اسلامی است که در منظومه فکری مقام معظم رهبری بیان گردیده است که نه زن عزلت نشین و خانه نشین شرقی نه زن بی عفت و بی بندو بار غربی بلکه زن فعال و کنش‌گر با هویت اسلامی.

گزارش نشست ملزومات تحقق الگوی سوم زن مسلمان

الگوی سوم زن مسلمان زن عفیف و پاک که در متن جامعه باشد و سنگر خانواده را حفظ کندو در عرصه های سیاسی اجتماعی سنگر سازی کند و فتوحات بزرگی را کسب کند. به فرموده مقام معظم رهبری غربیها مسأله زن را بد فهمیدند و بد عمل کردند و بد دفاع کردند و همان بد را تبلیغ کردند.

مهمترین ماموریت زن مسلمان نشان دادن الگوی صحیح زن اسلامی است بطوری که زن هم ظرافت‌های زنانه خود را داشته باشد و هم در معنویت و علم و سیاست پیش رود.

یکی از الزامات الگوی سوم زن مسلمان؛ خالی کردن ذهن از کلیشه های افکار غربی است کلیشه هایی که براساس نگاه فقط مادی وضع شده اند.

الزام بعدی نگاه تمدن ساز به زن است که می تواند الگوی رفتاری زنان در خانواده و جامعه را ترسیم کند.

الگوی سوم زن مسلمان یعنی الگویی در تراز انقلاب که با مبانی اسلامی از حیث معرفت شناسی و جهان شناسی و خداشناسی و هدفمند بودن عالم و تکلیف محوری مطابقت دارد.

اگر این الگو اجرا شود الگوی سومی است در برابر الگوی غربی و شرقی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *