لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش, گزارش

گزارش نشست « تبیین مفهوم الگوی سوم زن مسلمان و تاریخچه آن »

گزارش نشست « تبیین مفهوم الگوی سوم زن مسلمان و تاریخچه آن »

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از اهواز، نوزدهمین نشست از سلسله نشست‌های پیش همایش با موضوع “تبیین مفهوم الگوی سوم زن مسلمان و تاریخچه آن” با ارائه استاد محمد عابدی، عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی درفضای مجازی با حضور طلاب، اساتید و کادر مدرسه برگزار شد.

دراین نشست که توسط حوزه خواهران فاطمیه کارون برگزار شد دکتر عابدی با اشاره به اینکه آشنایی با مفهوم الگوی سوم زن مسلمان و تاریخچه آن برای طلاب ضروری است، اظهار کردند که واژه الگوی سوم را نباید انتزاعی دانست. همچنین منظور از آن زن شرقی یا زن غربی یا هیچ کدام از این دو مورد نیست.

وی افزودند که هرکدام از گزینه ها مبانی خاص خود را دارند. مبنای زن شرقی جامعه گرایی و زن غربی فردگرایی می‌باشد.
عابدی تصریح کردند که مبنای زن مسلمان، مبنایی قرآنی،روایی،جامعه شناختی دارد که با بررسی این مبانی، ویژگیهای زن مسلمان درقالب الگوی سوم مشخص می شود.

وی با بیان اینکه در این الگو هست و نیست ها باید بررسی شود افزود که لازم است بدانیم قبلا چگونه بوده و بایدها و نبایدها را به کار ببریم. مثلا باید دید که قرآن در مورد زن هایی مانند حضرت فاطمه(س) و حضرت خدیجه (س) چه چیزهایی فرموده و این زن ها از چه شخصیتی برخوردار بودند؛ آنگاه برای عصر حاضر بایدها و نبایدها و ضرورت ها را تعیین کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *