لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش, گزارش

گزارش کرسی آزاد اندیشی تجلی حضور موفق زنان خوزستان در عرصه زندگی، فرهنگ و سیاست

گزارش کرسی آزاد اندیشی تجلی حضور موفق زنان خوزستان در عرصه زندگی، فرهنگ و سیاست

گزارش کرسی آزاد اندیشی تجلی حضور موفق زنان خوزستان در عرصه زندگی، فرهنگ و سیاست

مدرسه علمیه امام هادی(علیه السلام)شهرستان شوشتر با همکاری دبیرخانه همایش،در تاریخ شنبه ۲۱ آذرماه سال۱۴۰۲ کرسی آزاد اندیشی باموضوع “تجلی حضورموفق زنان خوزستانی درعرصه زندگی؛فرهنگ وسیاست” را با حضور طلاب این مدرسه واقع درسالن اجلاسیه مدرسه علمیه امام هادی(علیه السلام) این شهرستان برگزارکرد.
سرکارخانم فاطمه زکی بعنوان ارائه دهنده بحث سرکار خانم کایدانی ناقد این جلسه حضور داشتند. ایشان درابتدا با معرفی الگوهای شرق و غرب بعنوان الگوهای باطلی که امروزه به صورت تهاجم فرهنگی جامعه را دچار اختلال نموده است اشاره کردند. ایشان به ضعف و اشکال این الگوها که درنهایت زن را خانه نشین مطلق یا کالا معرفی می کند، اشاره نمودند. درادامه به معرفی الگوی زن سوم از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداختند و نیز نمونه هایی از زنان موفق را نام بردند که در تمام عرصه ها درکنارمردان در راه آبادانی و دفاع از میهن قبل از انقلاب تا دفاع مقدس بودند.
خانم زکی سپس زنان خوزستانی را نمونه بارز زنان خودکفا دانستند و درپایان به الگوگرفتن بانوان خوزستانی از بهترین اسوه زنان عالم حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) سخن گفتند و افزودند که با الهام ازاین نوع الگو بود که زنان خوزستانی در تمام عرصه ها توانستند نقش بانوی مسلمان بصیر را در جامعه ی خویش ایفا نمایند.
درادامه جلسه سرکارخانم سمیه کایدانی استاد حوزه که به عنوان ناقد جلسه حضورداشتند، فرمایشات استاد سخنران را تایید نمودند. سپس تاکید کردند که رواج سبک زندگی غربی دربرخی مناطق موجب ازبین رفتن عفت و حیای بانوان و سپس فروپاشی نهاد خانواده شده است و گرچه موانع زیادی درراه پیشرفت بانوان خوزستانی وجود دارد اما می‌توان با ارایه راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت این موانع را برطرف نمود و شاهد بروز موفقیت بانوان خوزستانی درهمه عرصه ها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *