لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش, گزارش

گزارش پنجمین کارگاه مقاله نویسی

گزارش پنجمین کارگاه مقاله نویسی

پنجمین کارگاه از سلسله کارگاه های همایش در زمینه مقاله نویسی توسط مدرسه علمیه حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها با همکاری مدیریت حوزه های استان برگزار شد.
کارگاه مقاله نویسی با هدف ارتقا دانش و اصول علمی تدوین مقاله و تقویت برنامه های پژوهشی با تدریس حجت الاسلام والمسلمین آقای فاضل در سالن اجتماعات مدرسه علمیه حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها سوسنگرد، در تاریخ ۱۲ اسفند ساعت ۸ صبح شروع شد و به مدت سه روز ادامه یافت.
حجت الاسلام والمسلمین آقای فاضل در ابتدای این کارگاه فرمودند که عنوان مقاله و به روز بودن آن از ویژگی های حائز اهمیت مقاله است. از آنجایی که کاربران از طریق جست‌وجوی کلمات و عناوین مقالات را در اینترنت پیدا می کند لازم است انتخاب کلماتی کلیدی طوری باشند که به خوبی محتوا و بدنه کار را معرفی کنند. اگر عنوان چیزی باشد که در بدنه مقاله از آن حرفی زده نشده باشد، مقاله به شدت بی‌اعتبار خواهد شد و از ارزش آن کاسته می‌شود. پس یکی از اصول نوشتن مقاله را باید انتخاب عنوانی مناسب در نظر بگیرید.
در این کارگاه پژوهشی اصول موضوع یابی، چکیده نویسی، مقدمه نویسی، ارجاع دهی و نتیجه گیری توسط استاد ارائه شد سپس متناسب با موضوعات، طلاب در هر گام تکالیف خود را ارائه دادند و با نظارت استاد مسیر تدوین مقالات خود را به صورت عملی پیش گرفتند.
امید است در سایه برگزاری کارگاه های آموزشی شاهد رشد کمی و کیفی فعالیت های پژوهشی طلاب باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *