لوگوی مدرسه علمیه تخصصی الزهرا
گزارش

گزارش جلسه یکشنبه‌های متعالی با حضور استاد حجت‌الاسلام گلزار

گزارش جلسه یکشنبه‌های متعالی با حضور استاد حجت‌الاسلام گلزار

یکشنبه‌های تعالی

یکی از نشست‌های مهم و الهام‌بخش از سلسله نشست‌های اخلاقی با موضوع تعالی و بالندگی به سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین گلزار، استاد سطوح عالی حوزوی و مدیر مدرسه امام خمینی (ره) – اهواز برگزار شد.

این نشست در اجلاسیه مدرسه علمیه تخصصی الزهرا(س) با حضور اساتید ،طلاب وکادر مدرسه برگزار شد . در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین گلزار به شرح دو حدیث با اهمیت پرداختند که موجب تأکید بر اهمیت تعالی و بالندگی در زندگی طلبه‌ها شد.

در حدیث اول از امام علی علیه السلام آموخته شد که هر کسی که سخنان خود را افزایش دهد، اشتباهات خود را نیز افزایش خواهد داد. این حدیث به ما یادآوری می‌کند که اهمیت کنترل و انتخاب کلمات و سخنان ما برای دستیابی به تعالی و بالندگی بسیار مهم است.

در حدیث دوم از امام صادق علیه السلام بیان شد که خاموشی به عنوان یک ویژگی مهم، گنجی سرشار است و زینت بردبار و پوشش نادان است. این حدیث نشان می‌دهد که گاهی خاموشی و سکوت نیز می‌تواند نشانه بردباری و تعالی در رفتار ما باشد.

در نهایت، در این نشست اهمیت اداب و تعالی برای دستیابی به هدف تعالی و بالندگی در مسیر تعلیم و تربیت طلبه‌ها روی خاصی گذاشته شد و تأکید شد که سکوت نیز پسندیده است، اما گاهی باید به بیان حقیقت پرداخت.

در این نشست به شیوه‌ای آموزنده و تأثیرگذار به اهمیت تعالی و بالندگی پر داخته می شود و از تمامی خواهران دعوت به مشارکت فعال در نشست‌های آتی می نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در نشست‌های آینده، می‌توانید به اجلاسیه حوزه علمیه الزهرا(س) مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *